Publicado por: Marin Peixegalego
A Nosa peixiña Marta Sanmartín foi nominada ao premio de Xogadora máis destacada no Baloncesto de Formación, nos premios que a revista galega “Zona Press” fixo públicos o mércores, 16 de maio; galardóns entregaranse na Estrada.
Unhas nominacións nas que quizais botamos en falta ao noso adestrador Javier Llorente despois dunha temporada de Records.
Xunto a Marta están nominadas na mesma categoría:
Clara Prieto (Bosco Salesianos)
Noa Comesaña (R.C. Celta)
Sara González (Estudiantes de Lugo)
Xogador máis destacado no Baloncesto de Formación
Martín Iglesias (Porriño Baloncesto Base)
Jens Kjaersgaard (Club Baloncesto Tui)
Lucas Álvarez (Estudiantes de Lugo)
Simón Bermúdez (Santiago Apóstol).
Xogadora máis destacada no Baloncesto de Formación
Clara Prieto (Bosco Salesianos)
Noa Comesaña (R.C. Celta)
Marta Sanmartín (Marín Peixegalego)
Sara González (Estudiantes de Lugo)
Técnico máis destacado no Baloncesto de Formación
Ángel Castro (Instituto Rosalía)
Javier Cotelo (Club Baloncesto Artai)
Nacho Silva (R.C. Celta)
Nacary Rojas (Bosco Salesianos)
Mellor árbitro
Daniel Pazos
Paula Lema
Guillermo Ríos
Patricia Díez
Mellor estranxeira dun equipo galego
Rachael Vanderwal (Universitario Ferrol).
Jamie Scott (Universitario Ferrol)
Minata Keita (R.C. Celta).
Alexis Prince (Universitario Ferrol)
Mellor estranxeiro dun equipo galego
Matt Thomas (Obradoiro CAB)
Zach Monaghan (Básquet Coruña)
Salvador Zavala (Amfiv)
Matthew Stainbrook (CB Breogán)
Mellor promesa galega feminina
Esther Castedo (Ensino)
Paula Ginzo
Raquel Carrera (R.C. Celta)
Blanca Millán (Universidade de Maine)
Promesa galega masculina
Samuel Antón Barros (Xuventude Baloncesto).
Álex Mazaira (Manresa)
Pablo Ferreiro (Básquet Coruña)
Jonathan Barreiro (Baloncesto Zaragoza)
Mellor Xogador dun equipo galego
Ricardo Úriz (CB Breogán)
Salva Arco (CB Breogán)
Lorenzo Envo (Amfiv)
Nacho Llovet (Obradoiro CAB)
Mellor xogadora dun equipo galego
Bea Sánchez (Universitario Ferrol)
Itziar Germán (R.C. Celta)
Anne Senosiain (R.C. Celta)
Raquel Asensio (Ensino Lugo)
Mellor técnico dun equipo galego
Lino López (Universitario Ferrol)
Natxo Lezkano (C.B. Breogán)
Cristina Cantero (R.C. Celta)
Moncho Fernández (Obradoiro CAB)
Mellor xogadora galega
Tamara Abalde (Mann Filter)
María Pérez Araújo (Universitario Ferrol).
Sara Gómez (A.D. Cortegada).
Regina Gómez (Ensino Lugo)
Mellor xogador galego
Fran Vázquez (Tenerife)
Alberto Abalde (Valencia Básquet)
Agustín Alejos (Amfiv)
Sergi Quintela (CB Breogán)
The post MARTA SANMARTÍN NOMINADA AOS PREMIOS ZONA PRESS appeared first on Club Marin PeixeGalego .
Enlace con la noticia original: MARTA SANMARTÍN NOMINADA AOS PREMIOS ZONA PRESS